Babamız merhum Ömer MATLI`nın 70’li yıllarda gerçekleştirdiği ticari faaliyetlerden biri olan mandıracılık, aslında BURDAN SÜT`ün hikayesinin başladığı yerdir. Şimdi ikinci nesil olarak bize düşen hikayemizi daha ileri bir noktaya taşımaktır.

Geleceği, ancak geçmişi doğru analiz ederek ve doğru okuyarak öngörebiliriz.

 

İş dünyasının dinamikleri sürekli olarak değişim gösteriyor ve biz de stratejilerimizi sürekli olarak yeniden şekillendiriyoruz. Süreçlerimizi yeniden analiz ediyor, değişime ayak uyduruyoruz. Geleceği ancak geçmişi doğru analiz ederek, doğru okuyarak öngörebiliriz.

 

Büyüme Bizim Heyecanımız Hiçbir Zaman da Bitmeyecek

 

Kurulduğumuz ilk günden beri aralıksız büyüyoruz. Bu büyüme ticari bir büyüme olduğu kadar, kalplerde ve gönüllerde de büyüme…

Bilgide büyüyoruz, mutlu müşterilerde, verimde, yatırımda ve sektörde büyüyoruz. 2022 yılında yaptığımız önemli yatırımlardan biri, Türkiye’nin sektöründeki en büyük 5 işletmesi arasında yer alan Yörsan tesislerini almak oldu. Temelleri 1964 yılında atılan ve tüketicilerin damak tadında uzun yıllar boyunca önemli izler bırakan Yörsan markasının üretildiği tesislerin kabiliyetlerini daha da geliştirerek tüketicilerimizle buluşturmaya başladık.

Türkiye’nin Besleme Uzmanıyız

Gıda sektöründe yer alan üreticilerden en önemli farkımız, tam 54 yıldır bir besleme uzmanı olarak çalışmamızın altında yatıyor. Başladığımız bu yeni yolculuğumuzda lezzet meraklıları için yeni hikayeler ve ürünler yaratma konusunda heyecanımız büyük. Sektörde yeni bir oyuncu olarak algılanmamıza rağmen aslında 54 yıllık tecrübesi olan bir yapıyız ve bu bilinçle tüketicilerimize farklı tatlar ve farkındalıklar oluşturmayı hedefliyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerinde ve sivil toplum örgütlerinde görevler alarak hem şirketimiz hem de ülkemizin değişimine katkı sağlamak için çabalıyoruz.

 

Üretirken, doğal kaynaklara hükmetmek ve onları yönetmek yerine, tüm unsurlarıyla var olan sistemin bir parçası olacağız. Sürdürülebilir tarım ekosistemi için bir taraftan üretim yaparak toprağımızdan faydalanırken, diğer taraftan bu ekosistemdeki doğal döngüleri ve tabiatı oluşturan tüm varlıkların hukukunu her zaman tanıyacağız.

Değişim, katma değer yaratacak projeler üretmeden olmaz. 54 yıldır sürdürdüğümüz tarım ve hayvancılık faaliyetleri kapsamında bilinçli hayvancılığı geliştirmek için üretim faaliyetinde yer alan kadınların gücünü önemsemeye ve onları her konuda destekleyecek çalışmalara devam edeceğiz.

Matlı’nın ülke için değişim yapan, ülkesine hizmet eden, ülkesinin tarım alanında ve tarıma dayalı sanayide de gelişmesine katkı sağlayacak ve topluma mal olacak bir aile olacağına inanıyorum.

 

Seksen üç milyonu besleyen bir şirketin altyapısını kurmak için çalışıyoruz. Ülkemizde ticari faaliyette bulunmadığımız bir il kalmadı. Tarım ve hayvancılık konusunda dokunmadığımız bir bölge kalmadı. Ülkemizin değerlerini yansıtan, Türkiye’nin gururu olacak yeni bir şirket yaratmak istiyoruz.

Bilime ve gelişmeye açık bir grubuz. Ar-Ge merkezi yatırımımızla ürün kalitemizi arttırmaya, yeni ürünler geliştirmeye ve üretim maliyetlerimizi aşağıya çekecek çalışmaları akademik iş birlikleri ile hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Kültürümüze, geleneklerimize ve bu eşsiz topraklarda var olan ürünlerimize, değerlerimize daima sahip çıkacağız.

Topluma, tüketicilerimize, iş yaptığımız ortaklarımıza ve de çalışanlarımıza karşı, her zaman adil ve sorumlu davranacağız.

Bu uzun yolculuğumuzda kurucumuz Ömer MATLI’nın ilkeleri doğrultusunda, doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara olan borcumuzu ödemek, sofralarda yer, gönüllerde taht kurmak için yılmadan üretmeye devam edeceğiz.

 

 Özer MATLI

 

Yönetim Kurulu Başkanı