Sürekli değişmekte olan iş dünyası, stratejilerimizi de sürekli yeniden geliştirmemizi gerekli kılıyor. Değişen stratejiler de süreçlerimizi yeniden analiz etmemizi ve değiştirmemizi gerektiriyor. Geleceği ancak geçmişi doğru analiz ederek, doğru okuyarak yönetebiliriz.

 

Babamız merhum Ömer MATLI’nın 1988 yılında Karacabey’de kurmuş olduğu şirket ile iş hayatımız başladı. Bunca yıl başarı ile varlığını sürdürerek,2019 yılı verilerine göre Matlı A.Ş bünyesindeki Proyem şirketi, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasında, üretimden satışlar tutarına göre yapılan sıralamada, 112’nci sırada yer aldı.

 

Bu sıralarda yer alacağımızı elbette öngöremiyorduk. Ama her zaman ve her şart altında çalışanlarımıza, birlikte iş yaptığımız ortaklarımıza ve herkese karşı adil ve sorumlu olduğumuzu, daha iyisini başarmak için disiplinli, verimli ve özverili çalışmanın gerekli olduğunu o gün de gayet iyi biliyorduk. Bugün değerlerimizi koruyarak süreçlerimizi iyileştirmemiz, kaynaklarımızı etkin kullanmamız, küresel platformda iş geliştirerek tüm tarafların kazanmasını sağlamamızı, sürekli değişim ve gelişim içinde sektörümüzde lider firma olmamızı mümkün kılıyor. Gerçekleştirdiğimiz atılımlarda elde ettiğimiz olumlu sonuçlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. İnancım o ki başarı sadece çabalarımızın takdir edilmesi, ödüller kazanmak, ya da maddi anlamda olumlu sonuçlar elde etmek değildir. Başarı, sadece kendi yaşamımız için değil, tüm çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için iyi ve güzele ulaşma çabasını sürdürüp, seçimlerimizi buna göre yaparken, elde ettiğimiz sonuçların takdir edilmesidir.
Başarı, katkısı olan veya olmayan herkese ve şirketimize yarar sağlaması ve daha da önemlisi, başarıda payı olan bireyin bunun bilincinde olup, daha iyisini daha fazlasını yapabilmek için yüreklenmesidir. Bizler, hayal kurmaya ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için daha çok çalışmaya kararlıyız. Sermayemiz hayallerimizin yanında, geçmişimiz ve birikimimizle artık çok daha güçlü.

 

Bu yolda tüm çalışanlarımızın, bayilerimizin, çözüm ortaklarımızın ve ailemizin bizimle birlikte, kurucumuz Ömer MATLI’ nın ilkeleri doğrultusunda, hedefe doğru, hiç yılmadan ve şaşırmadan ilerlediklerini bilmek, bizi sonsuz yüreklendiriyor. Bugünümüzü ve geleceğimizi oluşturmakta katkısı olan herkese teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla,

Özer MATLI

Yönetim Kurulu Başkanı