Daha önce faaliyet gösteren saatte 5 ton/ saat toz yem kapasiteli fabrika devralınarak; yapılan elektrik ve mekanik yenilemelerle 2006 yılında 20 ton/ saat üretim kapasitesiyle çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında yapılan yatırımla da kapasitesi 67.5 ton/ saat arttırılan fabrika yem üretimine devam etmektedir.

 

Konya Fabrikamız; 61.543 m2 arazi üzerinde 7.500 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir. 18.000 ton Yatay Depo, 30.000 ton Çelik Silo hammadde stoklama kapasitesine ve 1.500 ton yem stoklama kapasitesine sahiptir. Teknolojik değişiklikler göz önüne alınarak kurulan tesisimizde üretim; el değmeden PLC Otomasyon kontrol Sistemi ile gerçekleşmektedir. Kalite Kontrol ile üretim sürekli kontrol altında tutulmakta, teknolojinin sağladığı avantajlarla prosesin her aşaması izlenebilmekte ve raporlama sistemi ile kayıt altına alınmaktadır.

 

Karacabey Fabrikamızda kullanılan Kompaktör, Konya Fabrikamızda da kullanılarak pelet kalitesi ve sindirilebilirlikte fark yaratmaya devam etmektedir. Anlık yüksek sıcaklık ve yüksek basınca maruz kalan yemler, bu sayede normal üretilen aynı değerdeki yemlerden daha fazla verim sağlamaktadır.

KONYA YEM TESİSİ