Matlı, toprağın bereketinden gelen sağlıkla gelecek nesiller için gıda üretme tutkusunu paylaşan ekibiyle üretiyor, gelişiyor ve büyüyor. Grup bünyesindeki Proyem, bu vizyonun bir parçası olarak bilinçli besleme çalışmaları ve bitkisel yem üretimiyle sürdürülebilir tarım ve hayvancılığı destekleyen faaliyetler yürütüyor. Matlı, yetiştiricilerle yakın temas kuran yapılanmasıyla ihtiyaçları doğru tespit ediyor ve bu sayede geliştirdiği ürünlerle sektöre yön veriyor.

Matlı Şirketler Grubu; 9 sektörde 27 şirketi, 11 markası, 10 binden fazla tedarikçisi, 5 bini aşkın çalışanı ve 81 ilde 1000’e yakın bayisiyle ülkemizin 7 bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Matlı; Proyem, Keskinoğlu, Yörsan ve Burdan markalarıyla yem ve gıda perakendeciliği sektöründe büyümeye devam ediyor. Bünyesindeki Pro Yem San. Tic. A.Ş., Türkiye’nin en büyük 156. şirketi ve lider yem üreticisi olarak 9 fabrika ile faaliyet gösteriyor. Matlı’nın yem tarafındaki son yatırımı olan Proyem Diyarbakır fabrikası ise Türkiye’nin en büyük yem üretim tesisi olarak bölgenin yem ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.

Türkiye’nin lider yem üreticisi, en büyük yumurta üreticisi, beş büyük süt üreticisinden biri ve en büyük tam entegre tavukçuluk tesislerinin sahibi olan Matlı; topraktan sofralara uzanan tüm süreci titizlikle yönetiyor.

Matlı bünyesindeki süt, besi ve araştırma çiftliklerinde  sürdürülen araştırma çalışmaları sayesinde verimlilik artışı sağlayacak yeni besleme modelleri keşfediliyor. Veteriner hekimlerle, çiftçilere ve yetiştiricilere eğitimler veriliyor, daha fazla verim elde etmeleri için üreticilere gerekli destekler sağlanıyor.

50.000 büyükbaş kapasiteli Bandırma Besi Çiftliği’nde yetiştirilen ve sektör için oldukça yüksek olan oranlarda randıman elde edilerek yetiştirilen hayvanlar, kesimhanelere gönderilirken, bununla birlikte üreticiler için hayvan tedariki de sağlanıyor. 1.800 büyükbaş kapasitesi olan ve “Hastalıktan Ari İşletmeler İçin Sağlık Sertifikası” ile “AB Standartlarında Süt Üreten Çiftlik Sertifikası” bulunan Ömer Matlı Süt Çiftliği’nde, kaliteli süt üretimi hedeflenirken, hayvancılıkla uğraşan iş ortakları için tercih edilecek farklı ırklarda gebe düve ve boş düve hayvan ticareti olanakları da sunuluyor.

Matlı, hayvancılık alanındaki besleme uzmanlığıyla güvenilir ve sağlıklı içerikte kedi ve köpek mamaları üretiyor. Ham madde tedarikini sağladığı iş modeliyle pazara sunduğu ürünleri, Catido ve Dogido etiketiyle hayvanseverlere ulaştırıyor.